• Polski
  • English

nowe logo CoM

Kontakt

Bałtycka Agencja
Poszanowania Energii Sp. z o.o.

ul. Budowlanych 31

80-298 Gdańsk

+48 888 653 288

Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A. została utworzona 19 stycznia 1996 r.
W październiku 2014 r. spółka została przekształcona w Bałtycką Agencję Poszanowania Energii Sp. z o.o.

Agencja współpracuje z wieloma gminami, producentami i odbiorcami ciepła w regionie pomorskim. Cele statutowe Agencji obejmują działania służące racjonalizacji przetwarzania, przesyłania i wykorzystania energii oraz promocję odnawialnych źródeł energii.

BAPE współpracuje z regionalnymi agencjami poszanowania energii oraz wieloma partnerami zagranicznymi. Jest również członkiem Ogólnokrajowego Stowarzyszenia „Poszanowanie Energii i Środowiska” (SAPE- Polska).

Agencja uczestniczy w realizacji europejskich programów związanych z poszanowaniem energii. Zespół pracowników posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania odnawialnych źródeł energii, w systemach ciepłowniczych, współpracy międzynarodowej w zakresie nowoczesnych technik energetycznych i zrównoważonego rozwoju oraz uczestnictwa w programach Komisji Europejskiej. Pracownicy BAPE to kadra wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie ciepłownictwa i termomodernizacji.

Wykonujemy prace z zakresu planowania i auditingu energetycznego. Wykonujemy badania i pomiary termowizyjne oraz opracowujemy świadectwa charakterystyki energetycznej. Przeprowadzamy due dilligence farm wiatrowych. Ponadto, pomagamy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie inwestycji oraz prowadzimy działalność edukacyjno-szkoleniową.