• Polski
  • English

Aktualności

Streetlight EPC logo Punkt informacji

nowe logo CoM

Kontakt

Bałtycka Agencja
Poszanowania Energii Sp. z o.o.

ul. Budowlanych 31

80-298 Gdańsk

+48 888 653 288

Zielone zamówienia publiczne – SZKOLENIA 29 i 30 stycznia 2015 r.

29 i 30 stycznia 2015 r. W Kwidzynie i Tczewie odbyły się bezpłatne szkolenia poświęcone dwóm zagadnieniom:

  1. Zielonym zamówieniom publicznym oraz
  2. Modernizacji oświetlenia ulicznego w oparciu o umowy o poprawę efektu energetycznego

Zielone zamówienia publiczne oznaczają politykę, w ramach której podmioty publiczne włączają kryteria i/lub wymagania ekologiczne do procesu zakupów (procedur udzielania zamówień publicznych) i poszukują rozwiązań ograniczających negatywny wpływ produktów/usług na środowisko oraz uwzględniających cały cykl życia produktów, a poprzez to wpływają na rozwój i upowszechnienie technologii środowiskowych. Zielone zamówienia publiczne mogą przynieść organom publicznym oszczędności finansowe, w szczególności w przypadku uwzględniania w kosztach produktu kosztów w całym cyklu życia, a nie tylko ceny nabycia.

W trakcie szkolenia zostały omówione aspekty prawne stosowania zielonych zamówień oraz omówione zostały dwie grupy produktowe – oświetlenie i budownictwo pod kątem efektywności energetycznej oraz kosztów w cyklu życia produktów.

Blok drugi szkolenia został poświęcony modernizacji oświetlenia ulicznego w oparciu o umowy o poprawę efektu energetycznego. Zostały omówione główne zasady sporządzania umów, przedstawione przykłady zrealizowanych w kraju przedsięwzięć, a także narzędzia pomagające w przygotowaniu potencjalnego przedsięwzięcia. Została omówiona technologia lamp ledowych do użytku wewnętrznego oraz do oświetlenia zewnętrznego.

Uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za aktywny udział.

Informacje na temat kolejnych szkoleń będą udostępniane na stronie www.bape.com.pl/proca oraz www.gpp-proca.eu/pl.

 

Program szkolenia – pobierz