• Polski
  • English

Aktualności

Streetlight EPC logo Punkt informacji

nowe logo CoM

Kontakt

Bałtycka Agencja
Poszanowania Energii Sp. z o.o.

ul. Budowlanych 31

80-298 Gdańsk

+48 888 653 288

Pomorskie Dni Energii 2015

W tym roku odbyła się już 5 edycja Pomorskich Dni Energii.

18 września nastąpiło uroczyste Podpisanie Deklaracji Przystąpienia do Porozumienia Burmistrzów następujących gmin: Sopot, Krokowa, Miasto Pruszcz Gdański, Gmina Pruszcz Gdański, Kaliska, Gniew, Miastko, Tuchomie, Czarna Dąbrówka, Gmina Ustka, Gmina Chojnice, Skarszewy, Pelplin, Rumia, Wicko, Lębork, Gmina Puck, Gmina Słupsk, Brusy.

W trakcie Panelu pt. Oszczędności dla gmin – zadania i inwestycyjne i innowacyjne BAPE Sp. z o.o. zaprezentowała zagadnienia dotyczące ESCO i możliwości realizacji projektów dotyczących oświetlenia ulicznego w tej formule.

W kolejnych dniach (od 20 do 26 września) odbył się szereg wydarzeń towarzyszących m.in. Słupskie Dni Energii.

Więcej informacji oraz prezentacje dostępne są na stronie: www.pde2015.pl

Pomorskie Dni Energii są skierowane do wszystkich mieszkańców Pomorza. Celem imprezy jest przystępna prezentacja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań energetycznych, w tym alternatywnych źródeł energii. Odwiedzający dowiedzą się więcej o efektywnym wykorzystaniu energii w życiu codziennym. Ważnym tematem jest także ochrona środowiska oraz regionalne inicjatywy na rzecz zrównoważonej energii. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego. Projekt dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.