• Polski
  • English

Aktualności

Streetlight EPC logo Punkt informacji

nowe logo CoM

Kontakt

Bałtycka Agencja
Poszanowania Energii Sp. z o.o.

ul. Budowlanych 31

80-298 Gdańsk

+48 888 653 288

Konferencja pt. Oszczędność energii w parkach przemysłowych

GoEco_logoMamy zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję na temat możliwości oszczędzania energii w europejskich parkach przemysłowych. W trakcie spotkania towarzyszącego  Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP 21 w Paryżu omówione zostaną rozwiązania technologiczne, narzędzia i dostępne możliwości poprawy efektywności energetycznej prowadzące do obniżenia kosztów energii w parkach przemysłowych, a także  wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

goEco – Oszczędność Energii w Parkach Przemysłowych

3 grudnia 2015 / godz. 14 – 18, Paryż

Lokalizacja: Auberge de Paris Pajol, 20 esplanade Nathalie Sarraute, 75018 Paryż, Francja

 

Parki przemysłowe są dla większości miast europejskich obszarami rozwoju gospodarczego, w których przedsiębiorstwa lokują swoją działalność, tworzą nowe miejsca pracy i powodują rozkwit/wzmocnienie lokalnej gospodarki. Z drugiej jednak strony, parki przemysłowe to obszary o wysokim zużyciu energii spowodowanym energochłonnymi procesami produkcyjnymi, systemami chłodzenia, oświetlenia, jak również często wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła.

Bliska lokalizacja wielu firm w parkach przemysłowych stwarza możliwości szeroko pojętej współpracy energetycznej. Podczas konferencji w Paryżu eksperci z Unii Europejskiej, organizacje naukowe, przedstawiciele agencji energetycznych oraz parków przemysłowych będą dyskutować o  szansach, ale także zagrożeniach i barierach stojących na drodze obniżania zużycia energii i redukcji emisji CO2. Podczas spotkania zostaną również omówione różnorodne uwarunkowania w europejskich parkach przemysłowych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji w Paryżu w celu omówienia wyników i doświadczeń zebranych w ramach europejskiego projektu goEco – Zintegrowane systemy gospodarki energetycznej w parkach przemysłowych, a także przeglądu bieżących działań podejmowanych w zakresie europejskiej zrównoważonej polityki przemysłowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy jedynie dokonać rejestracji pod adresem: go-eco.info/pl/registration/

Wystąpienia będą tłumaczone na język francuski i angielski.

Będzie nam miło gościć Państwa na konferencji Paryżu.

Program konferencji