• Polski
  • English

Aktualności

BAPE laureatem Zielonego Feniksa 2016 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Bałtycka Agencja Poszanowania Energii została uhonorowana statuetką Zielonego Feliksa 2016 r. za zasługi we wspieraniu i… więcej »

WFOŚiGW ogłosił konkursy na 2017 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabory m.in. w ramach konkursów: LED dla uczelni wyższych, LED dla pomorskich szkół oraz Czyste… więcej »

Streetlight EPC logo Punkt informacji

Kontakt

Bałtycka Agencja
Poszanowania Energii Sp. z o.o.

ul. Budowlanych 31

80-298 Gdańsk

+48 58 347 55 35

Konferencja pt. Oszczędność energii w parkach przemysłowych

GoEco_logoMamy zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję na temat możliwości oszczędzania energii w europejskich parkach przemysłowych. W trakcie spotkania towarzyszącego  Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP 21 w Paryżu omówione zostaną rozwiązania technologiczne, narzędzia i dostępne możliwości poprawy efektywności energetycznej prowadzące do obniżenia kosztów energii w parkach przemysłowych, a także  wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

goEco – Oszczędność Energii w Parkach Przemysłowych

3 grudnia 2015 / godz. 14 – 18, Paryż

Lokalizacja: Auberge de Paris Pajol, 20 esplanade Nathalie Sarraute, 75018 Paryż, Francja

 

Parki przemysłowe są dla większości miast europejskich obszarami rozwoju gospodarczego, w których przedsiębiorstwa lokują swoją działalność, tworzą nowe miejsca pracy i powodują rozkwit/wzmocnienie lokalnej gospodarki. Z drugiej jednak strony, parki przemysłowe to obszary o wysokim zużyciu energii spowodowanym energochłonnymi procesami produkcyjnymi, systemami chłodzenia, oświetlenia, jak również często wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła.

Bliska lokalizacja wielu firm w parkach przemysłowych stwarza możliwości szeroko pojętej współpracy energetycznej. Podczas konferencji w Paryżu eksperci z Unii Europejskiej, organizacje naukowe, przedstawiciele agencji energetycznych oraz parków przemysłowych będą dyskutować o  szansach, ale także zagrożeniach i barierach stojących na drodze obniżania zużycia energii i redukcji emisji CO2. Podczas spotkania zostaną również omówione różnorodne uwarunkowania w europejskich parkach przemysłowych.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji w Paryżu w celu omówienia wyników i doświadczeń zebranych w ramach europejskiego projektu goEco – Zintegrowane systemy gospodarki energetycznej w parkach przemysłowych, a także przeglądu bieżących działań podejmowanych w zakresie europejskiej zrównoważonej polityki przemysłowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy jedynie dokonać rejestracji pod adresem: go-eco.info/pl/registration/

Wystąpienia będą tłumaczone na język francuski i angielski.

Będzie nam miło gościć Państwa na konferencji Paryżu.

Program konferencji