• Polski
  • English

Aktualności

BAPE laureatem Zielonego Feniksa 2016 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Bałtycka Agencja Poszanowania Energii została uhonorowana statuetką Zielonego Feliksa 2016 r. za zasługi we wspieraniu i… więcej »

WFOŚiGW ogłosił konkursy na 2017 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabory m.in. w ramach konkursów: LED dla uczelni wyższych, LED dla pomorskich szkół oraz Czyste… więcej »

Streetlight EPC logo Punkt informacji

Kontakt

Bałtycka Agencja
Poszanowania Energii Sp. z o.o.

ul. Budowlanych 31

80-298 Gdańsk

+48 58 347 55 35

IV podsumowujące spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia KSZGE

IV podsumowujące spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia KSZGE

17 grudnia 2014 r. w Warszawie odbyło się podsumowujące IV spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią.

W spotkaniu Koalicji wzięło udział 36 osób reprezentujących JST, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, organizacje branżowe oraz firmy zajmujące się realizacją PGN.

Spotkanie podzielone zostało na 3 części tematyczne. W trakcie pierwszej Pani Karolina Loth-Babut (KAPE) i Pani Bożena Herbuś (lider Koalicji, Częstochowa) podsumowywały dotychczasowe działania Koalicji.
W trakcie drugiej części spotkania prezentowane były spostrzeżenia praktyczne dotyczące jakości i standardu wykonania Planów Gospodarki Niskoemisyjnej. Pan Andrzej Szajner z Bałtyckiej Agencji Poszanowania Energii (BAPE) pokazał jak przygotowywać PGN dla gminy wiejskiej a Pan Szymon Liszka z Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii podzielił się doświadczeniami z zakresu przygotowania PGN.
Pan Wojciech Rogala z firmy Atmoterm przekonywał uczestników o tym, że PGN powinny być przede wszystkim użyteczne w zakresie polepszania jakości powietrza, zwiększania efektywności energetycznej oraz ochronie klimatu. Te same cele, wsparte innymi spostrzeżeniami ze strony samorządu gminnego (m.in. konieczność integracji dokumentów gminnych, problemy z zasobami ludzkimi i powiązanie PGN z kwestią jakości powietrza) pojawiały się w prezentacji Pani Beaty Jędrzejewskiej-Kozłowskiej z UM Lublin.

Wszystkie materiały i prezentacje zostały udostępnione tutaj.

loga czlonkow koalicji